Kolik oleje do auta

3 (60%) 3 votes

Jak jednoduše zjistíte kolik motorového oleje potřebuje motor Vašeho vozu.

Údaje o svém autě určitě znáte, pokud ne najdete je ve velkém technickém průkazu. Ten správný motorový olej pro Vaše auto podle značky, typu a modelu automobilu vyhledáte na stránkách všech velkých světových výrobců olejů a maziv. Jako příklad vyhledávání motorového oleje si podrobněji ukážeme u výrobce olejů a maziv Castrol.

Na titulní stránce výrobce maziv CASTROL na pravé straně vyberete ikonku „výběr oleje“. Následně se v nabídce vyhledávání zobrazí značky aut, kde vyberete značku svého automobilu. V dalším kroku se nabízí mazací plán pro značku automobilu, tedy vyberete model. Po výběru se v nabídce objevuje motorizace daného modelu. Vyberte motorizaci, tedy jaký motor máte ve vozidle. V dalším kroku se zobrazí všechny informace, jaké oleje jsou doporučovány pro Váš automobil, a také další informace jako množství potřebné pro daný typ motoru a jiné.

koľko oleja ide do motora

Co k vyhledání potřebujete vědět.

Všechny potřebné údaje o vašem motorovém vozidle naleznete v technickém průkazu. V těchto a podobných mazacích plánech je třeba zadávat základní informace o automobilu, Většinou se jedná o údaje jako je značka automobilu (výrobce auta), model (modelovou řadu dané značky), rok výroby (uvedení do provozu), objem motoru (zdvihový objem) a výkon motoru č v kW. Dnes se již výkon motoru většinou udává v kW, ale stále je populární i označení hp (kůň power, koňská síla).